İptal ve İade Koşulları

Ürün iade istekleri 23/02/1995 tarihli ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dahilinde yapılmaktadır.

Kanunen, internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile yapılan satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Biz de www.akakirtasiye.com.tr'den yapılmış olan alışverişlerde 14 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ve ambalajı bozulmamış ürünlerde iade konusunda destek sağlamaktayız. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünlerin iadelerini MNG Kargo aracılığı ile İnternet  mağazamıza ve/veya bizzat fiziki mağazalarımıza Yapabilirsiniz.

Değişimler 
İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürünlerin değişimini yine ambalajı bozulmamış olmak  kaydıyla ve fatura ibrazıyla, MNG Kargo aracılığı ile -en kısa sürede ürünü yollayarak- müşteri temsilcilerimizin bilgisi dahilinde yapabilirsiniz. Samsun içindeki müşterilerimiz gerekirse mağazalarımıza da gelerek -yukarıdaki koşulları sağlamak şartıyla- değişimlerini yapabilirler.

İade'de kargo ücretleri
Ayıplı/Arızalı/Kusurlu/Yanlış ürün gönderimlerinde İade kargo bedeli Satıcı'ya aittir. Ayıplı/Arızalı/Kusurlu/Yanlış ürün gönderimi dışındaki iadelerde kargo maliyetleri iki yönlü olarak müşteriye aittir. İlgili taşıma firmasının tarafımızca verilecek Anlaşma kodu üzerinden iadesinin yapılması durumunda ürün fiyatından düşülerek ücret iadesi gerçekleştirilecektir.